Najaars Prijzenfestijn: van cadeaubonnen tot een jaar lang gratis…...
Groot feest in de zeer gastvrije Fendertse Hoeve

Vijf weken lang doen veel klanten van de Fendertse winkels hun kassabon, voorzien van naam en telefoonnummer in een bus of doos. Elke week worden daar vijf bonnen uitgetrokken. De persoon die op die bon vermeld staat wint een prijs.
In de garderobe is het een beetje zoeken naar een vrij haakje voor de jas. In de zaal is het al gezellig druk. Er wordt koffie geserveerd met wat lekkers erbij. Bij de deur worden de namen van prijswinnaars in een buisje gedaan met een blauw dekseltje erop. De namen zijn niet leesbaar. De buisjes worden in een grote schaal gelegd.
In de zaal staat een muur van gele kistjes op een tafel. Op elk kistje is een ster met een nummer van 1 tot en met 25 aangebracht. De kistjes staan in willekeurige volgorde. Het geheel doet denken aan de ‘Miljoenenjacht’ van een bekende loterij. Alleen de mooie showgirls en de heren met een billentikker ontbreken. Onze Fendertse ‘Linda de Mol’, Lonneke de Vrij (voorzitter van de vereniging) loopt wat heen en weer. Onder de tafel van die muur staan een stuk of wat gele tassen gevuld met allerlei spullen. Er staat een tafel met goodiebags en er is een tafel met waardebonnen.
Lonneke opent de avond. Ze heet iedereen welkom en vertelt blij te zijn met zoveel aanwezigen, maar ook met het prijzenpakket van €5.000,--. Allemaal opgebracht door de winkeliers en de ondernemers van Fijnaart. Zo hebben zij er mede voor gezorgd dat de Najaarsactie een succes is geworden: natuurlijk om mensen te verleiden lokaal te kopen, maar ook een dankbaar gebaar naar alle klanten uit Fijnaart. Als er lokaal gekocht wordt door de inwoners van Fijnaart, kunnen de winkeliers met hun winkels blijven bestaan en dat is goed voor de voorzieningen en de leefbaarheid van het dorp. Lonneke bedankt dan ook iedereen in de zaal en via Lokaal Moerdijk alle inwoners van Fijnaart voor het kopen bij lokale winkeliers.
Voor met de trekking van de prijzen wordt begonnen heeft Lonneke nog een leuke mededeling: “Iedereen gaat vanavond met een mooie prijs naar huis. Er is voor elke prijswinnaar een goodiebag, samengesteld door de winkeliers, gevuld met kleine geschenken en leuke weggevertjes. Er is een aantal grote prijzen, die best een aardig bedrag aan geld vertegenwoordigen. En natuurlijk ook minder grote prijzen. Maar alle prijzen zijn geweldig. Heb je een minder grote prijs, dan krijg je daarbij een gele tas van de lokale supermarkt gevuld met allerlei (lekkere) spullen.”
Niemand weet, ook Lonneke niet, in welk kistje welke prijs zit. Gerda Voet heeft de grote schaal met buisjes waarmee ze de zaal ingaat. Bij een tafeltje stopt ze en mag iemand een buisje pakken. Het blauwe dopje wordt eraf gedraaid en de naam op het briefje wordt voorgelezen.
Als eerste mag Michelle de G. naar voren komen. Zij heeft de meeste kistjes om te kiezen. Haar keuze is het kistje met nummer 23. Waarom 23…? Ach, dat voelde goed, maar dat betekent voor Loes Janboers-de Jong, assistente van Lonneke, wat extra werk. Er moeten kistjes verplaatst worden om de muur niet te laten instorten. Michelle ontvangt als prijs een dinerbon en een gevulde gele tas.
Als Lonneke vraagt waarom iemand voor een bepaald getal kiest, krijg je soms een heel leuk antwoord: “19… de leeftijden van mijn kinderen opgeteld: 5, 6 en 8 jaar.
Nummer 13 is vaak een ongeluksgetal, maar vanavond niet: degene die nummer 13 kiest, wint een bon van Ellen B. Mode ter waarde van €300,00.
Alle prijzen zijn uitgereikt, Lonneke bedankt iedereen voor de fijne avond. Dan komen er nog twee toetjes: de Topshopper biedt nog één keer een waardebon aan en ook Bloemenshop Marloes biedt nog een bon aan vanwege het 25-jarig bestaan.
Zo eindigt een heel leuke avond. Iedereen kan met een mooie prijs naar huis. Het laatste woord is aan Lonneke: “Ben je niet zo tevreden met je prijs? Je mag gerust ruilen met iemand anders.” Ik ben stiekem benieuwd hoe vaak dat gebeurd is.
Sjerp Vormeer


